Katarzyna Kurczab – „Jeśli umiesz coś sobie wyobrazić, to możesz też to zrobić”.

Początki w wezi-tec: w 2012 roku jako pracownik działu produkcji

Dzisiejsza pozycja: szefowa jednego z działów produkcji

Opisz swoją karierę w segmencie wezi-tec i swoją dzisiejszą pozycję.
Współpracę z wezi-tec zaczęłam w roku 2012 jako pracownik produkcyjny w dziale montażu. Dzięki swojemu zaangażowaniu i gotowości podnoszenia swoich kwalifikacji po 4 miesiącach dostałam propozycję awansu w tym samym dziale na stanowisko specjalisty ds. planowania produkcji. Od ponad 5 lat z powodzeniem pracuję nad opracowywaniem planu produkcji, sygnalizując jednocześnie gotowość wykraczania poza zakres moich codziennych obowiązków. Dzisiaj jestem szefową działu produkcji.

Co sprawiło, że zainteresowałaś się segmentem wezi-tec?
Najpierw przez kilka lat pracowałam dla przedsiębiorstwa oferującego usługi logistyczne i uzyskałam dyplom magisterski w zarządzaniu projektami. Znałam kilku ludzi pracujących w wezi-tec. Wszyscy wypowiadali się bardzo pozytywnie o tej firmie. Postanowiłam zatem rozpocząć tam nową przygodę zawodową. Systematycznie śledziłam w internecie oferty pracy i po dwóch miesiącach udało mi się dostać do jednego z działów produkcyjnych. Jak się okazało, był to strzał w dziesiątkę.

Co przekonało Cię do pracy w segmencie wezi-tec?
Decydującym czynnikiem, który przekonał mnie do zgłoszenia się do wezi-tec, była opinia ludzi już tam pracujących. Poza tym bardzo ważna była dla mnie możliwość pracy w przedsiębiorstwie, które ma stabilną pozycję na rynku, oferuje swoim klientom najnowsze technologie i jednocześnie daje szanse młodym ludziom, którzy dopiero startują w świecie pracy. Dzisiaj wiem, że to była najlepsza decyzja, jaką mogłam podjąć.

Kto i jak przygotował Cię do Twoich zadań?
Od pierwszego dnia pracy wzięli mnie pod swoje skrzydła doświadczeni koledzy. Ktoś, kto stawia pierwsze kroki w nowym przedsiębiorstwie, musi wiedzieć, że może liczyć na pomoc swoich kolegów, ja miałam to szczęście. Wszyscy chętnie dzielili się ze mną swoją wiedzą. Bardzo pomógł mi także mój przełożony. Dzięki jego wsparciu mogłam rozwinąć w sobie zdolności menedżerskie.

Co, Twoim zdaniem, jest takiego szczególnego w wezi-tec i Grupie Weber?
Przede wszystkim cenię tutejszą atmosferę pracy. Ten aspekt zawsze był dla mnie bardzo ważny, ponieważ dobre relacje z kolegami działają na mnie motywująco. Poza tym ważna jest dla mnie możliwość codziennego podnoszenia swoich kompetencji. Cieszę się, że jako szefowa działu produkcji mogę wykorzystywać zdobywaną latami wiedzę i aktywnie przyczyniać się do budowania wizerunku przedsiębiorstwa.

Czym różni się wezi-tec od innych pracodawców w regionie?
wezi-tec jest firmą koncentrującą się na młodych, ambitnych ludziach, którzy chcą pokazać i wykorzystać swój potencjał. Każdy ma możliwość dalszego rozwoju w różnych obszarach zawodowych. Systematyczna rozbudowa przedsiębiorstwa potwierdza jego stały rozwój w celu zaspokojenia wysokich oczekiwań klientów.

Czy spełniły się jakieś Twoje oczekiwania i wyobrażenia?
Praca w wezi-tec umożliwiła mi zawodową karierę w obszarach własnych zainteresowań. Spotkałam mnóstwo fantastycznych ludzi, od których dużo się nauczyłam. Jednocześnie cieszę się, że mogę dzielić się swoją wiedzą z młodszymi kolegami.

Jak wyglądają Twoje plany na przyszłość?
Biorąc na siebie nowe obowiązki szefowej działu produkcji, zrobiłam niespodziewany krok w swojej karierze zawodowej. Przede mną wiele nowych i ciekawych wyzwań. Jestem pierwszą kobietą w historii przedsiębiorstwa, która objęła tę funkcję i na pewno dam z siebie wszystko, aby spełnić oczekiwania. W dalszym ciągu wyznaczam sobie ambitne cele i postaram się je osiągnąć.

Jaką radę dałabyś osobom ubiegającym się o pracę?
wezi-tec to przedsiębiorstwo, w którym każdy może znaleźć pasujące do siebie miejsce pracy. W związku z ciągłym rozwojem przedsiębiorstwa prowadzona jest intensywna rekrutacja. Droga mojej kariery jest bardzo dobrym przykładem na to, że opłaca się rozpocząć swoją zawodową przyszłość właśnie w wezi-tec, przede wszystkim wtedy, gdy ma się silne postanowienie zbierania nowych doświadczeń.

Chciałabyś jeszcze coś dodać?
Zachęcam wszystkich do zapoznania się z naszą aktualną ofertą rekrutacyjną i rozpoczęcia swojej zawodowej przyszłości w wezi-tec. Jestem głęboko przekonana, że będzie to dobra decyzja.