Wezi-tec wspiera młodych, legnickich pływaków

22 czerwca br. na legnickim basenie Delfinek odbyły się zawody pływackie o III Puchar Miast Partnerskich Korona Legnicy 2019, pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Legnicy - Tadeusza Krzakowskiego.

22 czerwca br. na legnickim basenie Delfinek odbyły się zawody pływackie III Puchar Miast Partnerskich Korona Legnicy 2019 pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Legnicy Tadeusza Krzakowskiego. Organizatorem zawodów był legnicki Uczniowski Klub Sportowy Delfinek. W zawodach wzięło udział 116 pływaków w wieku od 8 od 16 lat z 18 klubów z całej Polski oraz ekipa pływacka z miasta partnerskiego Drohobycz z Ukrainy.

Zawody te mogły się odbyć m.in. dzięki finansowemu wsparciu wezi-tec. Wezi-tec już po raz trzeci dofinansowała organizację zawodów pływackich w Legnicy, dzięki temu znalazła się w gronie legnickich firm stawiających na rozwój sportowy młodych Legniczan.

UKS Delfinek działający przy Szkole Podstawowej Nr 7 w Legnicy skupia dzieci i młodzież szkolną. Pływanie dla tych młodych zawodników jest nie tylko formą spędzenia wolnego czasu, ale także wpływa korzystnie na kształtowanie ich ogólnego rozwoju fizycznego. Młodzi pływacy dzięki pływaniu uczą się takich pożądanych cech i umiejętności, jak: współpraca w grupie, wyznaczanie własnych celów, dobra organizacja czasu czy sportowa rywalizacja. Należy nadmienić, że trening pływacki jest jednym z najbardziej wymagających form treningu sportowego. Podczas jednego treningi dzieci potrafią przepłynąć nawet do 80 długości basenu tj. 2 km.

Wśród zawodników klubu są również dzieci naszych pracowników: Amelia Fijałkowska  i Adam Parszeniew, którzy osiągają już swoje pierwsze sukcesy sportowe w zawodach na szczeblu dolnośląskim.

Wszystkim pływakom z klubu UKS Delfinek wezi-tec  życzy wielu sukcesów i dalszej wytrwałości w dalszej realizacji sportowych celów.