Katarzyna Kurczab – „Jeśli potrafisz sobie coś wyobrazić, potrafisz to zrobić”.

Początki w wezi-tec: w 2012 roku jako pracownik działu produkcji

Dzisiejsza pozycja: szefowa jednego z działów produkcji

Opisz swoją karierę w firmie wezi-tec i swoją dzisiejszą pozycję.
Swoją współpracę z firmą Wezi-tec rozpoczęłam w 2012 r. jako referent ds. produkcji na wydziale montażu. Dzięki zaangażowaniu i chęci podnoszenia kwalifikacji, już po 4 miesiącach, otrzymałam propozycję awansu na stanowisko specjalisty ds. planowania produkcji na tym samym wydziale. Przez ponad 5 lat z powodzeniem zajmowałam się opracowywaniem planu produkcyjnego, jednocześnie przejawiając chęci wychodzenia poza schemat moich codziennych obowiązków. W dniu dzisiejszym piastuję stanowisko kierownika wydziału produkcji.

Co sprawiło, że zainteresowałaś się firmą wezi-tec?
Przez kilka lat pracowałam w firmie świadczącej usługi logistyczne. Rozpoczęłam studia magisterskie z zarządzania projektami i już wtedy byłam pewna, że swoją przyszłość zawodową będę wiązała z produkcją. Znałam kilka osób pracujących w Wezi-tec. Wszyscy bardzo pozytywnie wypowiadali się o tej firmie, więc postanowiłam swoją przygodę rozpocząć właśnie tutaj. Systematycznie śledziłam oferty pracy w internecie i w ciągu dwóch miesięcy udało mi się podjąć zatrudnienie na jednym z wydziałów produkcyjnych. Jak się okazało był to istny „strzał w dziesiątkę”.

Co przekonało Cię do pracy w firmie wezi-tec?
Kluczowym czynnikiem, który miał wpływ na moją aplikację do Wezi-tec były opinie osób, które miały już okazję tutaj pracować. Bardzo ważne było dla mnie podjęcie pracy w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku, oferującej swoim klientom najnowsze technologie, a jednocześnie dającej szansę na rozwój osobom młodym, które dopiero rozpoczynają swoją pracę przy produkcji. Dziś wiem, że to była moja najlepsza z możliwych decyzji zawodowych.

Kto i jak przygotował Cię do Twoich zadań?
Od pierwszego dnia pracy zostałam objęta opieką merytoryczną doświadczonych koleżanek i kolegów. Dla osoby stawiającej pierwsze kroki w nowej firmie, bardzo ważne jest poczucie wsparcia i świadomość, że może ona liczyć na pomoc współpracowników. A tego nigdy mi nie brakowało. Wszyscy bardzo chętnie dzielili się ze mną swoją wiedzą. Bardzo duże wsparcie miałam także w swoich przełożonych, pod których skrzydłami mogłam rozwijać swoje kompetencje menedżerskie.

Co, Twoim zdaniem, jest takiego szczególnego w wezi-tec i Grupie Weber?
W firmie Wezi-tec cenię przede wszystkim atmosferę pracy. Aspekt ten zawsze był dla mnie bardzo ważny, gdyż pozytywne relacje ze współpracownikami, sprawiają, że chętnie przychodzę do pracy. Istotne jest także to, że każdego dnia poszerzam swoje kompetencje. Cieszę się, że jako kierownik wydziału produkcji będę mogła wykorzystać zdobywaną przez te kilka lat wiedzę i uczestniczyć czynnie w tworzeniu wizerunku firmy.

Czym różni się wezi-tec od innych pracodawców w regionie?
Wezi-tec jest firmą, która stawia na młode, ambitne osoby, potrafiącą jednocześnie wykorzystać ich potencjał. Daje możliwość ciągłego rozwoju w różnych obszarach zawodowych. Systematyczne rozbudowy przedsiębiorstwa świadczą o tym, że firma stale się rozwija, aby sprostać wysokim oczekiwaniom klientów.

Czy spełniły się jakieś Twoje oczekiwania i wyobrażenia?
Praca w Wezi-tec pozwoliła mi realizować się zawodowo w obszarze moich zainteresowań. Poznałam wiele fantastycznych osób, od których bardzo dużo się nauczyłam. Jednocześnie cieszy mnie, kiedy mogę dzielić się swoją wiedzą z młodszymi koleżankami i kolegami.

Jak wyglądają Twoje plany na przyszłość?
W ostatnim czasie moja kariera zawodowa nabrała niesamowitego tempa. Przede mną wiele nowych, ciekawych wyzwań związanych z zarządzaniem wydziałem produkcyjnym. Jestem pierwszą kobietą w historii firmy, która objęła taką funkcję i na pewno dam z siebie wszystko żeby sprostać oczekiwaniom. Planuję, tak jak do tej pory, stawiać sobie wysokie cele i dążyć do ich realizacji.

Jaką radę dałabyś osobom ubiegającym się o pracę?
Wezi-tec jest firmą, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Ciągły rozwój przedsiębiorstwa sprzyja otwartym rekrutacjom. Moja ścieżka kariery jest bardzo dobrym przykładem tego, że warto związać swoją przyszłość zawodową z firmą Wezi-tec. Zwłaszcza wtedy, gdy cechuje nas silna motywacja do rozwoju oraz zdobywania nowych doświadczeń.

Chciałabyś jeszcze coś dodać?
Zachęcam Państwa do zapoznania się z naszą aktualną ofertą rekrutacyjną i związania swojej przyszłości zawodowej z firmą Wezi-tec. Jestem głęboko przekonana, że będzie to trafiona decyzja.